OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya
ÜRÜNLER

Sodyum Sülfat

Sinonim (-leri)
:   Nitröz asit; sodyum tuzu, natrium nitrit
Mol. Formülü
:   Na2O4S
EC / List no.
:   231-820-9
CAS no.
:   7557-82-6
Molekül ağırlığı
:  142,04
Sodyum sülfat, sülfürik asidin susuz, sodyum tuzu formudur. Sodyum sülfat bir elektrolit yenileyicidir ve uygulamanın normal elektrolit dengesini bozmaması, su ve iyonların emilmesine veya atılmasına yol açmaması için izosmotik solüsyonlarda kullanılır.
Kullanım Alanları
» Bu madde şu ürünlerde kullanılmaktadır: bitki koruma ürünleri, tekstil işleme ürünleri ve boyaları, yıkama ve temizlik ürünleri, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri ve gübreler.
» Bu madde şu alanlarda kullanılmaktadır: tarım, ormancılık ve balıkçılık, basım ve kayıtlı medya çoğaltma ve madencilik.
» Kimyasallar, tekstil, deri veya kürk, kağıt hamuru, kağıt ve kağıt ürünleri ve gıda ürünlerininin imalatında kullanılır.
» Çevreye salınması endüstriyel kullanımdan meydana gelebilir: endüstriyel sitelerdeki işleme yardımcılarında, işleme yardımcısı olarak, malzemelerde formülasyon, başka bir maddenin daha ileri imalatında (ara maddelerin kullanımı), eşya ve ürünlerin üretiminde bir ara adım olarak. karışımların formülasyonu.
» Makine yıkama sıvıları/deterjanlar, otomotiv bakım ürünleri, boyalar, kaplamalar veya yapıştırıcılar, kokular ve oda spreyleri, metal, ahşap ve plastik yapı ve yapı malzemeleri, döşeme, mobilya, oyuncaklar, inşaat malzemeleri, perdeler, ayakkabı, deri ürünleri, kağıt ve karton ürünler, elektronik ekipmanlarda kullanılır.
Ürün Özellikleri
Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
» Toz veya ortorombik bipiramidal kristaller olarak görünür.
» Kokusuz ve acı tuzlu tada sahiptir.

Özellikler
Karakter Özellikleri Birimi Değeri Koşul
Erime noktası °C 800  
Yoğunluk g/ cm³ 2.7 20 °C
Çözünürlük g/L 445.5 20 °C, Suda çözünür
Yüzey gerilimi mN/m 71 1000 mg/L, 20 °C
Viskozite mPa.s 2.481  
LogP   -4.38  
Refraktif indeks   1.464