OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya

Hakkımızda

"Düşünmek, beyin kimyasını harekete geçirmektir."

1955 yılında çeşitli sektörlerin kimyasal ürün ihtiyacını karşılamak ve ekonomik çözümler sunmak amacıyla kurulan firmamız, o yıllarda çok az sayıda firmanın gösterebileceği bir girişimcilik ruhuyla kimyevi ürün ithalatı gerçekleştirmeye başlamış ve kısa sürede kimyevi madde ithalatçıları arasında önder kuruluşlardan biri haline gelmiştir.

Özveri, Liyakat, Öngörü, Kalite, İlgi, Memnuniyet, Yardımlaşma ve Adaptasyon ilkeleri ışığında kimyevi madde sektöründe müşterilerimize kusursuz hizmet sağlamayı görev edindik. Firmamız her zaman çağın gerektirdiği profesyonellik bilinciyle hareket eder ve müşterilerine en yüksek kaliteli ürün ve hizmeti sağlamaya çalışır. Çünkü bizim için ne yaptığımız kadar nasıl yaptığımız da önemlidir. Süreçlerimizin her aşamasında, insana, doğaya, kanunlara ve kendimize saygı duyarak çalışırız.

Ömer Lütfü Özgül Kimya, müşterilerine mesleki ahlak bilincinden asla taviz vermeden hem ham madde tedariki hem de teknik destek hizmeti sağlamış, müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik ürün ve hizmetler tasarlamış, bilgi ve tecrübesini kurumsal değerlerine bağlı olarak geliştirmiş, her zaman hep bir adım daha ileriyi hedeflemiş lider bir kuruluştur.

Ömer Lütfü Özgül Kimya, ekip ruhuna önem vermekte ve çalışanlarını da firmanın birer parçası olarak kabul etmektedir. Çünkü firmamız bilir ki; parçalardan birisi eksik olursa bütünlük bozulur. Kurucularımız, personellerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimiz kısacası tüm paydaşlarımızla birlikte büyük, güzel ve güçlü bir aileyiz. Bu sayede geleceğe güvenle ve umutla bakıyoruz!

Bütün faaliyetlerimizde müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak, taahhütte bulunduğumuz işleri zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirmek, müşterilerimizle kurmaya özen gösterdiğimiz sıkı bağ ve bunun verdiği güçle geleceğe yelken açmak, taklidi mümkün olmayan formülümüzün temelini oluşturmaktadır.

Kimyasal madde pazarında ilk akla gelen isim oluşumuz, gelişen iş hacmini yaptığımız yatırımlarla kaliteli ve hızlı hizmete dönüştürmüş olmamızın, İstanbul’un iki yakasında toplam 10.000 metrekare alana kurulu olan ve bu yıl içinde yenilenen depolarımız sayesinde her sektörün kimyasal madde ihtiyacına anında çözüm üretebilmemizin eseridir. Kaliteli ve hızlı hizmet felsefesini ISG eğitimi ve belgesi, insan kaynaklarının tümünü kapsayan ilkyardım eğitimi ve sertifikası, 2006 yılında aldığı ISO 9001 Kalite Sertifikası ile devam ettiren, bütün regülasyonlara uyan, çevre koruma mevzuatına titizlikle riayet eden ve bu hususta azami duyarlılığı gösteren firmamız, gelişen ve değişen global pazar içinde depolama alanlarından makine parkuruna, uzman kadrosundan yenilikçi ürünlerine kadar her hususta kendini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir.

Bu bağlamda, genel endüstriyel kimyasalların yanı sıra özel kimyasallar konusunda da yurtdışı bağlantılarını geliştirerek portföyüne yeni ürünler ekleyen, tedarikçi zincirini sürekli olarak genişleten, yeni firmalarla yeni iş ortaklıkları kuran, daha önce ticaret yapmadığı yeni ülkelere açılan, web sitesini zamanın ruhuna uygun olarak yenileyen firmamız, alanında referans kabul edilen isim olmanın gururuyla geleceğe olan güvenini tazelemektedir.

Firmamızın daha nice yıllar güçlenerek sürekliliğini koruyacağına olan sarsılmaz inancımız da bu güvenden kaynaklanmaktadır.