OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya
ÜRÜNLER

Sodyum Metabisülfit

Sinonim (-leri)
:   Disodyum disülfit, sodyum pirosülfit, sodyum disülfit
Mol. Formülü
:   Na2S2O5
EC / List no.
:   231-673-0
CAS no.
:   7681-57-4
Molekül ağırlığı
:  190,11
Sodyum disülfit, 2:1 oranında sodyum ve disülfit iyonlarından oluşan inorganik bir sodyum tuzudur. Gıda antioksidanı rolüne sahiptir. Bir disülfit içerir.
Kullanım Alanları
» Bu madde şu ürünlerde kullanılmaktadır: pH düzenleyiciler ve su arıtma ürünleri, su arıtma kimyasalları, gübreler, yıkama ve temizlik ürünleri, dolgu maddeleri, macunlar, sıvalar, modelleme kili, deri işleme ürünleri, kağıt kimyasalları ve boyalar, fotokimyasallar, cilalar ve mumlar ve tekstil işleme ürünleri ve boyaları.
» Bu madde, ahşap ve ağaç ürünleri, mobilya ve kağıt hamuru, kağıt ve kağıt ürünleri imalatında, madencilikte kullanılır.
» Bu maddenin çevreye salınması endüstriyel kullanımdan meydana gelebilir: endüstriyel sitelerdeki işleme yardımcılarında, işleme yardımcısı olarak, karışımların formülasyonu, maddenin imalatı, malzemelerde formülasyon, başka bir maddenin daha ileri imalatında bir ara adım olarak (kullanım ara ürünler) ve eşya üretiminde.
» Makine yıkama sıvıları/deterjanlar, otomotiv bakım ürünleri, boyalar ve kaplamalar veya yapıştırıcılar, kokular ve oda spreylerinde kullanılır.
Ürün Özellikleri
Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
» Beyaz kristaller veya kristal toz olarak görünür.


Özellikler
Karakter Özellikleri Birimi Değeri Koşul
Yoğunluk g/ cm³ 2.358 20 °C
Çözünürlük g/L 667 25 °C, Suda çözünür
pH   4-5.5 %10 sulu çözelti