OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya
ÜRÜNLER

Magnezyum Hidroksit

Sinonim (-leri)
:   Magnezyum dihidroksit, nemalit, magnezyum;dihidroksit, milmag
Mol. Formülü
:   H2MgO2
EC / List no.
:   215-170-3
CAS no.
:   1309-42-8
Molekül ağırlığı
:  58,32
Magnezyum hidroksit (Mg(OH)2), magnezyum elementinin elde edilmesinde kullanılan bir cevherdir. Magnezyum ile hidroksit (OH-) iyonunun sentez reaksiyonu ile oluşur. Oldukça kuvvetli bir baz olup kimyagerler tarafından sıkça kullanılan başlıca kuvvetli bazlardan biridir.
Kullanım Alanları
» Yağlayıcılar ve gresler, donma önleyici ürünler, kaplama ürünleri, cilalar ve mumlar, yapıştırıcılar ve dolgu macunları, polimerler,dolgu maddeleri, macunlar, sıvalar ve modelleme kilinde kullanılır.
» Bu madde aşağıdaki alanlarda kullanılır: inşaat ve inşaat işleri, tarım, ormancılık ve balıkçılık, madencilik ve karışım formülasyonları ve/veya yeniden paketleme.
» Bu madde aşağıdakilerin imalatında kullanılır: kimyasallar, plastik ürünler, tekstil, deri veya kürk, kağıt hamuru, kağıt ve kağıt ürünleri, makine ve araçlar.
» Makine yıkama sıvıları/deterjanlar, otomotiv bakım ürünleri, boyalar, kaplamalar veya yapıştırıcılar, kokular, oda spreyleri, buzdolaplarındaki soğutma sıvıları, yağ bazlı elektrikli ısıtıcılarr, otomotiv süspansiyonundaki hidrolik sıvılar, motor yağındaki yağlayıcılar ve fren sıvılarında kullanılır.


Ürün Özellikleri
Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
» Magnezyum hidroksit, toz katı formdadır.
» Kokusuzdur.

Karakter Özellikleri Birimi Değeri Koşul
Erime noktası °C 320  
Kaynama noktası °C 320  
Yoğunluk g/cm3 2.41 20 °C
Çözünürlük mg/ L 1.78 20 °C, Suda çözünür
Buhar basıncı mm Hg 0.06 25 °C
LogP   1.65