OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya
ÜRÜNLER

Grafit Toz

Sinonim (-leri)
:   3-iyodofenol, akrilamid kopolimer, karbon grafit
Mol. Formülü
:   C
EC / List no.
:   231-955-3
CAS no.
:   7782-42-5
Molekül ağırlığı
:  12,011
Grafit, karbon elementinin bir mineral formu olarak görünür. Altıgen kristaller veya ince yaprak benzeri katmanlar. Metalik bir parlaklık ve yağlı bir his ile çelik grisinden siyaha. Bir elektrik iletkeni. Yüksek sıcaklıktaki potalar için, yağlayıcı olarak ve kurşun kalemlerde kullanılır.
Kullanım Alanları
» Bu madde şu ürünlerde kullanılmaktadır: dolgu maddeleri, macunlar, sıvalar, modelleme kili, yağlayıcılar, gresler, kaplama ürünleri ve polimerler.
» Bu maddenin çevreye salınması endüstriyel kullanımdan meydana gelebilir: başka bir maddenin daha ileri imalatında (ara maddelerin kullanımında) bir ara adım olarak karışımların formülasyonu, maddenin imalatı, malzemelerde formülasyon, sanayi sitelerinde işleme yardımcılarında.
» Makine yıkama sıvıları/deterjanlar, otomotiv bakım ürünleri, boyalar, kaplamalar veya yapıştırıcılar, kokular, oda spreyleri döşeme, mobilya, oyuncaklar, inşaat malzemeleri, perdeler, ayakkabı, deri ürünler, kağıt ve karton ürünler, elektronik ekipman, metal, ahşap, plastik inşaat ve yapı malzemelerinde kullanılır.
Ürün Özellikleri
Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
» Metalik bir parlaklık ve çelik grisinden siyaha dönen bir renge sahip toz formunda malzemedir.
» Kokusuz ve tatsızdır.

Özellikler
Karakter Özellikleri Birimi Değeri Koşul
Erime noktası °C 600  
Çözünürlük ng/ L 0 25 °C, suda çözünmez
Yoğunluk g/cm³ 2.214 20 °C
Kendiliğinden tutuşma sıcaklığı   yanmaz