OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya
ÜRÜNLER

Çinko Oksit- Beyaz Mühür

Sinonim (-leri)
:   Okzoçinko, çinko beyaz
Mol. Formülü
:   ZnO
EC / List no.
:   215-222-5
CAS no.
:   1314-13-2
Molekül ağırlığı
:  81,4
Çinko asit, amfoerik bir oksittir. Çinko oksit, bir dizi imalat işleminde kullanılan inorganik bir bileşiktir. Kauçuk, plastik, seramik, cam, çimento, yağlayıcılar, boyalar, merhemler, yapıştırıcılar, dolgu macunları, pigmentler, gıdalar, piller, ferritler, yangın geciktiriciler ve ilk yardım bantlarında bulunabilir.
Kullanım Alanları
» Bu madde şu ürünlerde kullanılmaktadır: polimerler, kaplama ürünleri, dolgu maddeleri, macunlar, sıvalar, modelleme kili, metal olmayan yüzey işleme ürünleri, pH düzenleyiciler ve su arıtma ürünleri, gübreler ve metal yüzey işleme ürünleri.
» Bu madde şu alanlarda kullanılmaktadır: karışımların formülasyonu ve/veya yeniden paketleme, inşaat ve inşaat işleri, tarım, ormancılık ve balıkçılık ve sağlık hizmetleri.
» Bu madde aşağıdakilerin imalatında kullanılır: plastik ürünler, makineler ve araçlar, mineral ürünler (örn. sıvalar, çimento) ve mobilyalar.
» Makine yıkama sıvıları/deterjanlar, otomotiv bakım ürünleri, boyalar ve kaplamalar veya yapıştırıcılar, kokular ve oda spreyleri, döşeme, mobilya, oyuncaklar, inşaat malzemeleri, perdeler, ayakkabı, deri ürünler, kağıt ve karton ürünler, elektronik ekipman, metal, ahşap ve plastik inşaat ve yapı malzemelerinde kullanılır.
Ürün Özellikleri
Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
» Çinko oksit, beyaz toz formunda görünür.
» Kokusuzdur ve acı tada sahiptir.

Özellikler
Karakter Özellikleri Birimi Değeri Koşul
Erime noktası °C 1975  
Yoğunluk g/ cm³ 5.68 20 °C
Çözünürlük mg/ L 1.2- 2.9 20 °C, Suda çözünür
Buhar basıncı mm Hg 0  
pH   6.95  
Refraktif indeks   2.0041