OloKimya ENGLISH OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya OloKimya
ÜRÜNLER

Alüminyum Hidroksit

Sinonim (-leri)
:   Alüminyum trihidroksit, kurutulmuş alüminyum hidroksit jeli, alüminyum hidroksit jel, kurutulmuş alüminyum trihidroksit
Mol. Formülü
:   AlH3O3
EC / List no.
:   244-492-7
CAS no.
:   21645-51-2
Molekül ağırlığı
:  78,004
Alüminyum hidroksit, antasit olarak kullanılan inorganik bir tuzdur. Alüminyum hidroksit, yaygın olarak bulunabilirliği, korozyon direnci, hafif ağırlıksızlığı, yüksek erime noktası, iyi yangın geciktirici özellikleri ve ayrıca yüksek sıcaklıklarda hidratasyon suyunu salma kabiliyeti nedeniyle elektronik ve polimerik uygulamalarda katkı maddesi olarak yaygın olarak kullanılan inorganik bir bileşiktir.
Kullanım Alanları
» Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, kaplama ürünleri, mürekkepler ve tonerler, dolgu maddeleri, macunlar, sıvalar, modelleme kili, ilaçlar, yıkama ve temizlik ürünleri, yapıştırıcılar ve dolgu macunları, yağlayıcılar, gresler, cilalar ve mum gibi ürünlerde yaygın kullanıma sahiptir.
» Bu madde, şu eşyalarda bulunabilir: elektrikli piller ve akümülatörler, araçlar ve makineler, mekanik cihazlar ve elektrikli/elektronik ürünler (örn. bilgisayarlar, kameralar, lambalar, buzdolapları, çamaşır makineleri).
» Kağıt (ör. mendiller, kadın hijyen ürünleri, bebek bezleri, kitaplar, dergiler, duvar kağıtları), kumaşlar, tekstiller ve giysiler (ör. giysiler, şilteler, perdeler veya halılar, tekstil oyuncakları), kauçuk (örn. lastikler, ayakkabılar, oyuncaklar) ve deri (örn. eldivenler, ayakkabılar, cüzdanlar, mobilyalar) ürünlerin imalatında kullanılır.
Ürün Özellikleri
Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri
»Alüminyum hidroksit beyaz amorf pudra görünümüne sahiptir.

Özellikler
Karakter Özellikleri Birimi Değeri Koşul
Erime noktası °C 300  
Kaynama noktası °C 2980  
Buhar basıncı hPa < 0.1 20 °C
Çözünürlük g/ 100 mL 0.0001 Suda çözünür
(Asitlerle ve alkalilerle çözünür)
Yoğunluk g/ cm³ 2.42 20 °C
pH   8-9 20 °C, H2O içinde 100 g/L, slurry
Yanıcılık   Yanıcı değil